Kauçuk Karışım

Kauçuk hamur karışımı, kauçuk malzemesinin çeşitli bileşenlerle karıştırıldığı bir malzeme hazırlama işlemidir. 

Üretimimizde bulunan kauçuk karışımları arasında NR, SBR, EPDM, NBR, PVC/NBR, CBR, VMQ(SILICONE), FVMQ, FKM, HNBR, ACM ,AEM, CR, CIIR, BUTIL bulunmaktadır.

Sürdürülebilir üretim hedefleri doğrultusunda ve ürün kalitesine verilen önemle reçete ve uygulamalarda mikro dozajlama kullanılmaktadır. Lot ( Batch ) çalışmalarımız laboratuvar testleri sonrasında üretim hattına sevk edilmektedir.

Kauçuk Enjeksiyon – Vakumlu Kompresyon

Müşterilerimizin talepleri doğrultusunda; her yıl artan makine sayımızla Otomotiv, Enerji ve Elektrik, İnşaat vb sektörlerdeki gelen ürün ihtiyaçlarını karşılamaktayız. 

100 kN - 250 kN arasında bulunan makinalarımızla Ölçüsel, Hasasiyet ve görsel ürünlere çalışmalar yapılmaktadır.

Plastik Enjeksiyon

2022 yılında Makine yatımları kapsamında, Müşterilerimizin talepleri doğrultusunda özel kullanım şartları, kalite ve özel ambalajlama uygulaması ile hizmet vermektedir.

Laboratuvar

Kauçuk ve elastomer malzemelerin fiziksel, kimyasal ve mekanik özelliklerini test etmek, analiz etmek ve sertifikalandırmak önemlidir. Demirtürk laboratuvarında; müşteri özel şartnameleri ve fonksiyonelliklerine göre reçete tasarımı yapılmaktadır. Kauçuk hamurların (reçetelerin) kalite kontrolü, standartlara uygunluğun belirlenmesi ve ürün geliştirme çalışmaları için talep edilen testler yapılmaktadır. Referans bazlı belirtilen şartnameler kapsamında gerekli olan tüm testler yapılmaktadır.

Kalıp Üretimi

Müşteri talepleri doğrultusunda; Numune, Teknik Resim veya 3D Data üzerinden gerekli olan tüm çalışmalar yapılmaktadır. Proje çalışması kapsamında Ürün veya Kalıp Tasarımı ,Malzeme seçimi, Kalıp Üretimi, Kalıp Montaj ve Üretim sürecine Entegrasyon çalışmaları  Mühendis ve Tecrübeli ekibimiz ile tamamlanmaktadır.  Kalıp üretimi sonrasında; Kalıpların Bakım, Onarım ve Muhafaza işlemleri tarafımızdan gerçekleşmektedir.